Bezpečné nakupovanie
Idosell security badge

Vykurovanie strechy a odkvapov

Kúpeľňový termostat s krytím IP44
Izbové termostaty pre vykurovacie rohože a vykurovacie káble majú nízky stupeň ochrany proti striekajúcej vode, ktorý zabezpečuje kryt. Na trhu máme hlavne termostaty s označením IP21, ktoré nemusia byť dostatočné na inštaláciu regulátora v kúpeľni. Ktorý kúpeľňový termostat bude v tomto prípade vhodný?
Prečítajte si viac
Elektrické podlahové vykurovanie pod dlaždicami
Elektrické podlahové vykurovacie systémy sú ideálne pre kuchyne alebo kúpeľne. Je to vďaka vlastnostiam porcelánových kameninových dlaždíc. Podobné vlastnosti vykazuje aj menej rozšírený prírodný kameň. Oba typy podlahových krytín dokonale spolupracujú s elektrickými systémami podlahového vykurovania. Zistite sami, prečo je to tak a ako navrhnúť elektrický vykurovací systém pre tento typ podlahy.
Prečítajte si viac
Elektrické podlahové vykurovanie v kontajneri
Obývacie, kancelárske alebo sanitárne kontajnery majú veľmi málo podlahovej plochy, takže montáž sporáka alebo kotla je veľkou nevýhodou. Ak chcete maximalizovať priestor, oplatí sa zvoliť elektrické vykurovanie. Je však bezpečné? Pozrite si výhody a nevýhody elektrického plošného vykurovania v kontajneroch.
Prečítajte si viac
Vykurovanie v sprche pomocou vykurovacieho kábla
Vykurovacie káble pre podlahové vykurovanie v kúpeľniach pod dlaždicami v sprchách nie sú veľmi obľúbené u tých, ktorí vykonávajú rekonštrukcie v plaveckých bytoch. Ako sa ukazuje, častejšie si ich vyberajú inštalatéri kvôli jednoduchej inštalácii a presnosti umiestnenia vykurovacích zón v porovnaní s hotovými vykurovacími rohožami.
Prečítajte si viac
Elektrické vykurovanie substrátu v skleníku
Vyhrieva sa predovšetkým pôda, t. j. miesto, kde klíčia semená. V počiatočných fázach vývoja je to práve pôda, ktorá musí dosiahnuť správnu teplotu, aby zelenina rýchlejšie rástla. Alternatívne zdroje vykurovania by na dosiahnutie rovnakého cieľa museli spotrebovať oveľa viac paliva.
Prečítajte si viac
Elektrické + vodné podlahové vykurovanie = poistené!
Dnes je ťažké predpovedať, ktorý systém bude fungovať v budúcnosti. Okrem toho sa dodatočným vykurovacím systémom môžete chrániť v prípade poruchy alebo príliš chladnej zimy (v prípade tepelných čerpadiel, ktoré môžu byť v takejto situácii neúčinné). Je možné inštalovať vodné vykurovanie a vykurovacie rohože v jednom podlaží? A je to dobrý nápad?
Prečítajte si viac
Elektrické stenové vykurovanie v kúpeľni?
Elektrické vykurovanie sa môže používať na podlahách aj na vnútorných stenách. V domácnostiach sa vykurovacie rohože najčastejšie inštalujú pod panely, dlaždice alebo iné typy podláh. Na druhej strane, montáž vykurovacích káblov do stien sa málokedy javí ako výhodné riešenie. V akých situáciách sa teda používa?
Prečítajte si viac
pixel