Bezpečné nakupovanie
Idosell security badge

Vykurovacia rohož s doživotnou zárukou HIT alebo KIT?

2023-09-10
Vykurovacia rohož s doživotnou zárukou HIT alebo KIT?

Určite ste si už viackrát všimli takzvané ponukové vojny, ktoré ponúkajú predajcovia vykurovacích rohoží. Je však 10-ročná záruka vždy horšia ako doživotná? Mali by sme pri kúpe tohto typu výrobku okrem záruky venovať pozornosť aj niečomu inému? Oplatí sa využiť služby autorizovanej montážnej firmy a aké sú jej výhody? Odpovedám na tieto a mnohé ďalšie otázky.

Elektrické podlahové vykurovanie je čoraz rozšírenejšie, poskytuje nám komfort teplej podlahy, rovnomerne rozvádza teplo po celej miestnosti a má mnoho výhod oproti radiátorom na stenách. Väčšina spoločností predávajúcich vykurovacie rohože na trhu ponúka dĺžku záručnej doby na svoje výrobky, pričom ponúka 20, 25 rokov alebo dokonca doživotnú záruku. Znamená však dlhšia záruka bezpečnejší nákup? Bohužiaľ nie!

 • Ponúkanie dlhšej alebo doživotnej záručnej lehoty je veľmi šikovný marketingový ťah, ktorý zapôsobí na nemálo zákazníkov. Nikto si nemôže byť istý, že spoločnosť, ktorá nám rohož predáva, bude existovať aj o 5 - 10 rokov.
 • Vedeli ste, že viac ako 96 % záruk sa vzťahuje len na výmenu výrobku za nový, čo je v konkrétnom prípade odvetvia rohoží a káblov na podlahové vykurovanie pre kupujúceho veľmi nevýhodné.

Prečo? Znamená to, že vo väčšine prípadov môžete výrobky reklamovať, ale v rámci postupu dostanete len nový výrobok. Podlahu si preto budete musieť poskladať a opraviť sami alebo si na to niekoho najať na vlastné náklady.

Aká je najlepšia záruka na vykurovaciu rohož a kábel podlahového vykurovania?

 • Vzhľadom na špecifický charakter výrobku, o ktorom hovoríme, nemá záruka na výrobok v tomto prípade zmysel - pre zákazníka sa môže oplatiť len záruka, ktorá zahŕňa aj opravu poškodenia podlahy s jej uvedením do stavu zisteného v čase poruchy.
 • Príkladom je záruka "Total care" na celý systém podlahového vykurovania od nVent RAYCHEM . Záruka je potom 12 rokov s možnosťou predĺženia na 20 rokov a vzťahuje sa nielen na výmenu výrobku za nový, ale aj na lokalizáciu poškodenia v betónovom podklade, opravu a uvedenie podlahy do stavu pred poškodením.
-Záruka väčšiny spoločnostíZáruka nVent RAYCHEM štandardZáruka nVent RAYCHEM v prípade, že inštaláciu vykoná montážna firma PRO RAYCHEM
Záručná doba na vykurovaciu rohož / vykurovací kábel 20, 25 rokov alebo životnosť 12 rokov 20 rokov
Výmena za nový výrobok
Miesto poškodenia podľa výrobcu
Oprava podľa výrobcu
Renovácia podlahy
Registrácia inštalácie v databáze výrobcu
Záruka na termostat 2 alebo 5 rokov 12 rokov 20 rokov
Výmena termostatu do 1 až 3 dní po vrátení

Existujú spravodlivé záruky na vykurovacie rohože?

Samozrejme. Férové záruky, aké ponúka naša spoločnosť nVent RAYCHEM , zahŕňajú výmenu výrobku za nový alebo opravu vykurovania spolu s opravou podlahy.

Prečo je to výhodná možnosť?

Oprava vykurovacej rohože na vlastné náklady bez riadnej záruky môže byť jednoducho nepríjemná - káble podlahového vykurovania sa v prípade akumulačných káblov alebo pod dlažbou nachádzajú hlboko v betóne. Na ich lokalizáciu potrebujete odborníka so špeciálnym vybavením, a tých je na trhu, žiaľ, značne obmedzený počet. Pred začatím opravy teda musíme nájsť vhodného odborníka a spolu s ním lokalizovať poruchu v betóne, pod dlaždicami alebo parketami. Cena tejto operácie nie je malým nákladom na jeden bod. Ak k tomu pripočítame opravu vykurovacieho kábla a uvedenie podlahy do pôvodného stavu, dostaneme nemalé náklady. Žiaľ, nemáme ani záruku, že nám systém bude dlho slúžiť - ak je vykurovací kábel nekvalitný, aj po oprave sa pri ďalšom meraní môže ukázať, že kábel je poškodený na inom mieste. Takisto nevieme, či sa v nasledujúcich mesiacoch alebo rokoch neobjaví nová porucha na inom mieste. Preto je tu kvalita výrobku veľmi dôležitá.

Oplatí sa nechať si nainštalovať vykurovaciu rohož autorizovanou montážnou firmou?

inštalácia vykurovacej rohože autorizovaným inštalatérom

Veľmi to odporúčame - zdanlivo triviálna úloha inštalácie prefabrikovanej vykurovacej rohože alebo kábla na podlahu skrýva veľa tajomstiev, ktoré pozná len odborník. Tie následne ovplyvňujú bezproblémovú prevádzku elektrického podlahového systému.

 • Inštalatér vám tiež poradí, aký vykurovací systém je vhodný pre dlažbu, drevené parkety alebo linoleum.
 • Inštalatéri majú nielen veľké skúsenosti, ale často aj nárok na predĺženie záruky o ďalšie roky v závislosti od podmienok/politiky výrobcu.
 • Inštalácia rohože autorizovaným inštalatérom tiež zbavuje výrobcu argumentu spochybniť právo na záručnú opravu v prípade poruchy.
 • Autorizovaný inštalatér vykoná správne merania, nezadá výsledky "naslepo", vyhotoví riadnu fotodokumentáciu a, čo je veľmi dôležité, zaregistruje inštaláciu v databáze výrobcu s uvedením adresy inštalácie a údajov o inštalovanom systéme.

Len tak získame istotu záruky na výrobok s jeho poistením - aj v prípade, že príslušné dokumenty stratíme. Ako príklad uvádzame, že naši autorizovaní inštalatéri PRO RAYCHEM predĺžia záruku Total Care na vykurovaciu rohož, vykurovací kábel a dokonca aj na izbový termostat na 20 rokov!

Môže mi vykurovaciu rohož nainštalovať obkladač alebo iná osoba?

inštalácia vykurovacej rohože obkladačom

Nájdu sa odborníci, ktorí sa inštalácie ujmú, iní ju naopak odmietnu, pretože sa obávajú zodpovednosti. Žiaľ, keď rohož inštaluje obkladač, neplatia žiadne záručné podmienky - aj keď urobí merania a napíše ich do záruky, budú neplatné. V tomto prípade je najlepšie, ak to urobí niekto s elektrotechnickou kvalifikáciou, teda elektrikár.

Dôležitou vecou je aj izbový termostat a jeho záruka!

izbový termostat

Izbový termostat je komponent, ktorý má v sebe veľa elektroniky a pomocné relé - čo z neho robí jeden z najporuchovejších komponentov vykurovacích systémov.

 • Štandardná záruka väčšiny výrobcov na izbový termostat je 2 roky, niekedy 5 rokov, ale určite menej často.
 • Náš výrobca nVent RAYCHEM si natoľko zakladá na kvalite svojich výrobkov, že na podlahové termostaty poskytuje štandardnú záruku 12 rokov za predpokladu, že ich nainštaluje kvalifikovaný elektrikár, s možnosťou predĺženia na 20 rokov, ak systém nainštaluje autorizovaná montážna firma PRO RAYCHEM.

Vo väčšine prípadov záruka na izbový termostat vyžaduje, aby ste termostat sami demontovali a vrátili. Potom čakáme na spracovanie záruky, čo sa mení na dlhšiu čakaciu dobu na opravu výrobku. V prípade izbových termostatov nVent RAYCHEM zahŕňa záruka celkovej starostlivosti aj náhradný výrobok, čím sa celý proces skráti na niekoľko dní.

Záruka však nie je všetko!

Medzi otázky, ktorým by sme mali venovať pozornosť pri výbere elektrického podlahového vykurovania, patrí napríklad jeho výrobca.

 • Overte si, ako dlho je na trhu, či je známy a aké sú naň názory.
 • Overte si, či predáva len v Poľsku alebo na celom svete a aká veľká je to spoločnosť.
 • Ak nakupujete v internetovom obchode, overte si nielen výrobcu, ale aj podmienky, ktoré platforma ponúka, napr. či sú na webovej stránke uvedené presné záručné podmienky tovaru, alebo je tam len ustanovenie, v ktorom sa uvádza dĺžka záručnej lehoty.
 • Nezabudnite, že poctivá a seriózna spoločnosť záručné podmienky neskrýva, pretože ide o jeden z prvkov poctivého predaja.

Žiaľ, stále viac ako 90 % spoločností na trhu to nerobí a pred kupujúcim tají, že ak sa ukáže, že dôvodom záruky je výrobná chyba výrobku, získate len možnosť výmeny za nový, bez montáže a opravy podlahy. Čo je to však platné, ak vás inštalácia podlahy stála celý majetok a oprava sa ukáže ako ďalší veľký výdavok?

Zobraziť viac záznamov z September 2023

Odporúčané stránky

Podložka pod dlaždice, kúpeľňa, sprchovací kút 1 m² - RAYCHEM QuickNet-160 R-QN-P-1.0M2/T0

Podložka pod dlaždice, kúpeľňa, sprchovací kút 1 m² - RAYCHEM QuickNet-160 R-QN-P-1.0M2/T0

97,14 € vrátane DPH/1nastaviťNajnižšia cena za 30 dní pred zľavou 107,93 €/1nastaviťBežná cena 107,93 € vrátane DPH/1nastaviť
Kúpeľňa pod dlaždice, sprchová vykurovacia rohož 1 m² + termostat SENZ WIFI - RAYCHEM QuickNet-160 R-QN-P-1.0M2/SENZ-WIFI

Kúpeľňa pod dlaždice, sprchová vykurovacia rohož 1 m² + termostat SENZ WIFI - RAYCHEM QuickNet-160 R-QN-P-1.0M2/SENZ-WIFI

237,86 € vrátane DPH/1nastaviťNajnižšia cena za 30 dní pred zľavou 264,28 €/1nastaviťBežná cena 264,28 € vrátane DPH/1nastaviť
pixel