Bezpečné nakupovanie
Idosell security badge

Vykurovacia rohož pod vinylové panely, min. 15 mm poteru

2023-09-13
Vykurovacia rohož pod vinylové panely, min. 15 mm poteru

Vinylové panely možno čoraz častejšie nájsť v mnohých domácnostiach. Vyzerajú podobne ako drevené podlahy, ale sú lacnejšie a pohodlnejšie ako oni. Nevyžadujú si ani takú údržbu a v prípade poškodenia sa dajú ľahko vymeniť za nové. V tejto situácii však môže byť problémom elektrické podlahové vykurovanie. Ako to vyzerá v praxi?

Ktoré vinylové dosky sú vhodné na elektrické podlahové vykurovanie?

Pred kúpou vinylových panelov na elektrické podlahové vykurovanie si overte, či výrobca podlahového vykurovania schvaľuje podlahové vykurovanie a technické vlastnosti podlahového vykurovania. Vinylové panely vždy dokonale spolupracujú s vykurovacími rohožami a vykurovacími káblami. Dobre vedú teplo a pri pôsobení teploty sa nedeformujú.

Vykurovacia rohož pod vinylové panely

Vykurovacia rohož pod vinylové panely QuickNet-90 je určená na zabudovanie do 15 mm hrubého samonivelizačného poteru. Elektrické vykurovanie vinylových panelov si vyžaduje menší vykurovací výkon a rovnomernejšie rozloženie teploty. Preto by vykurovací výkon podlahy nemal presiahnuť 100 W/m². Tento výkon umožní vyhrievanie podlahy na + 27°C, vyššie teploty sa neodporúčajú. Vykurovacia rohož pod vinylové panely, ktorá vytvára vyššiu teplotu, sa neodporúča. Nezabudnite dodržiavať toto odporúčanie, pretože jeho nedodržanie môže mať zlý vplyv na stav podlahy, ktorý vedie k:

  • farebným zmenám na vyhrievaných plochách,
  • rozpínanie a oddeľovanie od podkladu,
  • môžu sa uvoľňovať škodlivé látky (fenoly, zlúčeniny chlóru),
  • zmäknúť a byť náchylná na poškodenie.

Inštalácia vykurovacej rohože pod vinylové panely

Inštalácia vykurovacej rohože pod vinylové panely

Prierez podlahy:

  1. Vinylové podlahové panely
  2. Lepidlo
  3. Samonivelizačný poter min. 15 mm
  4. Vykurovacia rohož QuickNet-90 alebo vykurovací kábel T2Black-12T2Blue-10
  5. Základný náter
  6. Betónový podklad

Inštalácia vykurovacej rohože na podlahu je opísaná v týchto podrobných článkoch:

Môže sa vykurovací kábel inštalovať aj pod vinylové panely?

Môže byť vykurovací kábel nainštalovaný aj pod vinylovými panelmi?

Vykurovací kábel je možné inštalovať aj priamo pod panely do samonivelačnej vrstvy poteru pri zachovaní vyššie opísaných podmienok, t. j. samonivelačný poter s hrúbkou 15 mm a vykurovací výkon maximálne 100 W/m²:

Zhrnutie

Určite sa na vykurovanie pod vinylovými panelmi nehodí podlahová vykurovacia fólia, ktorú nemožno trvalo upevniť v betóne. Preto je oveľa bezpečnejším spôsobom vyliať na vykurovaciu rohož alebo vykurovacie káble 15 mm hrubú samonivelačnú stierku. Tým sa okrem iného chráni inštalácia pred poškodením pri výmene podlahy za novú. Takéto riešenie tiež umožňuje lepšie a rovnomerné rozloženie tepla po celej ploche panelov. Nezabudnite nastaviť limitnú teplotu podlahy v podlahovom termostate na +27 °C.

Zobraziť viac záznamov z September 2023
pixel