Bezpečné nakupovanie
Idosell security badge

Vyhrievacia podložka do kúpeľne - toto musíte vedieť!

2023-09-06
Vyhrievacia podložka do kúpeľne - toto musíte vedieť!

Elektrické podlahové vykurovanie vo forme vykurovacej rohože je luxusným prvkom v každej kúpeľni. Jeho prevádzka zabezpečuje príjemnú, teplú podlahu. Keď vyjdete z horúcej sprchy, už nezažijete šok z dotyku studených, nepríjemných dlaždíc. Jemné teplo, rovnomerne vyžarované po celej podlahe, bude dokonalým doplnkom horúceho, sviežeho kúpeľa. Môžete zabudnúť na chvenie, keď vyjdete spod vody. Podlahové kúrenie je navyše ukryté pod podlahou, čo znamená, že vašu kúpeľňu už nebude hyzdiť nástenný radiátor. Takto uvoľnený priestor môžete využiť na ďalší vešiak. Ďalšiu vykurovaciu rohož môžete nainštalovať na stenu pod obkladačky. To zabezpečí, že tu zavesené uteráky rýchlo uschnú a pri používaní budú príjemne teplé (kto by si nerád obliekal teplé, práve vyžehlené oblečenie...).

Výhody používania vykurovacej rohože v kúpeľni

vykurovacia rohož do kúpeľne

 • Podlahové vykurovanie je ideálne pre všetky kúpeľne a sprchovacie kúty bez ohľadu na ich veľkosť alebo podlahovú krytinu. Naše výrobky sú úplne bezpečné, takže ich môžete bez problémov používať aj v sprche.
 • Naše systémy sa dajú použiť ako primárny zdroj vykurovania takmer vo všetkých kúpeľniach a poskytujú príjemne teplú miestnosť od rána do večera. Možno ich použiť aj ako jednoduchý systém podlahového vykurovania pre efekt teplej podlahy, ak je vaša kúpeľňa vykurovaná alternatívnym systémom. V oboch prípadoch ide o nepochybný prvok luxusu za skvelú cenu.
 • Kúpeľne majú zvyčajne podlahy, ktoré sú na dotyk studené, čo môže spôsobiť, že sa budete triasť, keď vyjdete z vane alebo sprchy. Elektrický systém podlahového vykurovania premení chladnú podlahu na luxusnú teplú dlažbu.
 • Naše vykurovacie rohože QuickNet-160 majú veľmi rýchlu odozvu, vďaka ktorej sa podlaha vyhreje už za desať až dvadsať minút. Stačí ich teda spustiť tesne pred tým, ako vojdete do vody.
 • Jemné teplo, ktoré poskytuje podlahové vykurovanie, minimalizuje pohyb vzduchu, čím zabraňuje prievanu a pomáha vytvárať prostredie s nízkym obsahom prachu, peľu a alergénov. Distribúciou tepla v celej miestnosti sa podlahové vykurovanie vyhýba nadmernému sálavému teplu, ktoré môžu produkovať radiátory.
 • Ak máte v malej kúpeľni (alebo na toalete) dlažbu alebo kamennú podlahu, použite systém vykurovacích rohoží s výkonom 160 W/m2. Tým sa eliminujú vysoké tepelné straty, ktoré sú pre takéto miestnosti charakteristické.
 • Hoci náklady na inštaláciu elektrického podlahového vykurovania v kúpeľni sú malé, pre mnohých ľudí je to mimoriadny luxus, ktorého cena vysoko prevyšuje hodnotu samotného systému. Využite to, ak predávate svoju nehnuteľnosť: dom s podlahovým vykurovaním dosiahne oveľa vyššiu cenu, ako by naznačovali náklady na takúto inštaláciu.
 • Inštalácia elektrického podlahového vykurovania je neviditeľná. Vďaka tomu neznetvorí vašu kúpeľňu a je tiež úplne bezpečná.
 • Vykurovacie rohože sa čoraz častejšie používajú v podlahe sprchovacích kútov a v spodných stenách, aby sa po kúpaní rýchlo vysušili a zabránilo sa tak vzniku plesní alebo zmene farby škárovacej hmoty.
 • Rovnomerné rozloženie tepla znamená, že v celej kúpeľni vždy panujú optimálne podmienky. Môžete zabudnúť na príliš horúci vzduch v blízkosti radiátora a príliš studený vo zvyšku miestnosti.
 • Vďaka takmer 100 % účinnosti a rýchlemu zahriatiu pracuje každý z našich elektrických podlahových vykurovacích systémov pri nižšej teplote ako bežný vykurovací systém. Výsledkom je nižšia spotreba energie, a teda aj nižšie náklady na vykurovanie priestoru.
 • Podlahové systémy nVent RAYCHEM majú pre zákazníka najvýhodnejšiu záruku, ktorá zahŕňa aj opravu poškodenia podlahy a uvedenie podlahy do pôvodného stavu (pred vznikom poruchy).

Môže sa vykurovacia rohož inštalovať pod sprchovací kút?

Môže byť v sprche nainštalovaná vyhrievacia rohož?

Inštalácia elektrického podlahového vykurovania pod sprchovací kút je kontroverzná téma. Ide predsa o zónu "0", ktorá si vyžaduje vysoký stupeň elektrickej ochrany. To je hlavný argument odporcov takéhoto riešenia.

Diskusia na túto tému je však úplne zbytočná, pretože výrobcovia vynaložili maximálne úsilie a vyrobili ho z materiálov určených na prácu v tomto type prostredia. Medzi ne patria rohože z radu QuickNet. Majú príslušné normy a schválenia a spôsob inštalácie ju navyše chráni pred mechanickým poškodením.

Jediný rozdiel je v tom, že inštaláciu vykonáva certifikovaný elektrikár a vykonajú sa príslušné merania. Najdôležitejšie však je, že elektrické podlahové vykurovanie možno bezpečne používať aj v sprchách bez sprchovej vaničky (umiestnenej priamo pod podlahou).

Prečítajte si viac:

Kúpeľňová vykurovacia rohož na stene

Kúpeľňová vykurovacia rohož na stene

 • Vykurovanie na stene sa najčastejšie používa ako skrytý systém vykurovania a sušenia uterákov. Konvekčný prúd ohrieva stenu a vyžarované teplo zohrieva uteráky zavesené na stene. To pomáha zbaviť sa z nich vlhkosti, napríklad po utretí rúk.
 • Vyhrievanie pomocou vykurovacej rohože poskytuje bezpečnú teplotu steny, ktorá pôsobí na celý povrch. Týmto spôsobom nehrozí riziko popálenia a zároveň je účinnosť sušenia uterákov veľmi vysoká.
 • Rohože QuickNet sú vhodné na inštaláciu na vodorovné aj zvislé povrchy, takže na vyhrievanie uterákov vo vašej kúpeľni môžete použiť akúkoľvek stenu.
 • Teplá stena v kúpeľni môže slúžiť aj ako dodatočné vykurovanie kúpeľne. Opretie sa o takúto teplú stenu môže byť veľmi príjemné a pomôže vám vysušiť mokrý chrbát alebo vlasy.

Prečítajte si viac:

 • Ako nainštalovať vykurovaciu rohož do steny?

Akú vykurovaciu rohož do kúpeľne?

Ktorá vykurovacia rohož do kúpeľne?

 • Vykurovacia rohož do kúpeľne musí poskytovať najvyššiu úroveň bezpečnosti, preto je nevyhnutné kupovať výrobky od známej a renomovanej spoločnosti, ako je nVent RAYCHEM .
 • Naše vykurovacie rohože a káble podlahového vykurovania majú medzinárodne uznávané bezpečnostné certifikáty. Tie potvrdzujú, že podľa laboratórnych testov sa naše výrobky môžu používať v každej domácnosti.
 • Výber správneho vykurovacieho výkonu je veľmi dôležitý. Príliš slabá inštalácia nemusí byť schopná vykurovať miestnosť. Na druhej strane príliš silný nebude fungovať optimálne a často sa vypne. Našťastie nám môžete zavolať a spýtať sa na podrobnosti. Na základe niekoľkých jednoduchých otázok vám budeme vedieť povedať, aký výkon bude pre vás najlepší.

Čo treba zohľadniť pri výbere vykurovacej rohože do kúpeľne?

Nie každé riešenie bude na takomto mieste fungovať, preto je prvým krokom skontrolovať pokyny na obale. Mali by tam byť uvedené informácie o účele použitia vykurovacej rohože. Okrem toho stojí za to všimnúť si niekoľko dôležitých skutočností:

 • Vykurovací výkon. Jedným z najdôležitejších parametrov podlahového vykurovania do kúpeľne je výkon použitých rohoží. V kúpeľni najlepšie fungujú rohože s výkonom 150 - 170 W/m².
 • Spôsob upevnenia rohože. Niektoré riešenia sa aplikujú veľmi jednoducho, iné si vyžadujú viac práce. Ak sa zamestná profesionál, tento problém sa stáva menej dôležitým.
 • Pri výbere rohože je dôležitá aj cena. Lacnejšie modely nebudú vždy lepšou voľbou. Preto sa oplatí dôkladne porovnať parametre dostupných rohoží na podlahové vykurovanie, aby ste si vybrali optimálnu možnosť nákupu.
 • Osobitnú pozornosť venujte záruke výrobku! Záruka by sa mala vzťahovať aj na opravu podlahy, nielen na výmenu za nový výrobok.

Na trhu nájdete rôzne vykurovacie rohože, ktoré sú ideálne aj pod kúpeľňové obklady. Výborným príkladom je náš systém nVent RAYCHEM QuickNet . Bude dobre fungovať v každej kúpeľni a zvýši komfort najmä pri aktivitách po kúpeli, keď je mokré telo vystavené najmä chladu.

Čo na podlahu v kúpeľni?

Čo na podlahu v kúpeľni?

 • Najobľúbenejšou úpravou podlahy v kúpeľni zostáva keramická dlažba. Výborne fungujú s vykurovacími rohožami, pretože tento vykurovací systém zbavuje dlaždice najväčšej nevýhody - chladu, nepríjemného dotyku.
 • Systémy s výkonom 160 W/m2 poskytujú rýchly čas zahriatia, takže sú ideálne do kúpeľní - stačí zapnúť rohož pred začatím kúpania, aby ste si zabezpečili luxusné prostredie, keď vyleziete z vane.
 • Systémy vykurovacích rohoží sa dobre hodia aj na vinylové, lepené alebo laminátové podlahy. Na rohože stačí naliať 15 mm vyrovnávacej hmoty v prípade vykurovacích rohoží QuickNet-90 alebo 25 - 30 mm v prípade vykurovacích rohoží QuickNet-160, a na takto pripravený podklad možno položiť akýkoľvek typ podlahy.
 • Podlahové vykurovanie je univerzálne riešenie - nemusíte pripravovať ďalšie inštalácie ani prispôsobovať budovu pre tento typ systému. Stačí systém nainštalovať do podlahy a napájať ho energiou.

Čo namiesto vykurovacej rohože do kúpeľne pod dlaždice?

Čo namiesto vykurovacej rohože do kúpeľne pod obklady?

 • Namiesto vykurovacej rohože môžete použiť aj vykurovací kábel s hrúbkou 4 - 6 mm. To sa osvedčí najmä v malých kúpeľniach so zložitou geometriou podlahy. Kábel sa dá jednoducho nainštalovať do každého zákutia, čím sa zabezpečí správna distribúcia tepla.
 • Vykurovacie káble znamenajú nižšie náklady na materiál pri inštalácii.
 • Tieto typy systémov poskytujú veľmi stabilnú teplotu, preto sa používajú najmä v pravidelne vykurovaných miestnostiach.
 • Použitie vykurovacích káblov nemá výrazný vplyv na výšku podlahy.
 • Systémy na báze vodičov môžu vďaka hustote uloženia dosahovať oveľa vyššie výkony, až 180 W/m2. To uľahčuje vykurovanie miestností s vysokými tepelnými stratami.
 • Naše súpravy, aj keď vždy obsahujú vysokoadhézne lepidlo na upevnenie kábla k podkladu, sa dajú kúpiť za veľmi výhodnú cenu.

Na čo ešte treba dávať pozor pri vykurovaní podlahy v kúpeľni?

vykurovacia rohož do kúpeľne

 • Väčšinu dostupnej podlahovej plochy v kúpeľni zvyčajne pokrýva podlahové vykurovanie. Aj pod akýmkoľvek závesným kúpeľňovým nábytkom alebo voľne stojacimi vaňami. Naopak, neodporúčame inštalovať vykurovaciu rohož pod podlahový stojaci nábytok priamo na podlahu, pretože ten môže zadržiavať teplo a spôsobiť poškodenie systému. Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi inštaláciou vykurovacej rohože pod dlaždice.
 • Menšie kúpeľne, toalety a zimné záhrady majú zvyčajne vysoké tepelné straty a vyhrievať možno len časť ich podlahy. Z tohto dôvodu je žiaduci systém s vysokým výkonom (do 200 W/m2), aby sa zabezpečil rýchly nárast teploty a eliminovali sa tepelné straty. Takto namiesto celodennej prevádzky systému na nízkej úrovni stačí zapnúť ho na čas, keď chcete zimnú záhradu používať, a v zostávajúcom čase ušetriť energiu.
 • V prípade kúpeľní so zle izolovanou podlahou odporúčame zvážiť použitie stavebných tepelnoizolačných dosiek inštalovaných pod vykurovacím systémom. Tieto dosky urýchlia reakčný čas vykurovania. To znamená, že po zapnutí vykurovacích rohoží dosiahne podlaha požadovanú teplotu rýchlejšie, čím sa ušetrí energia a peniaze.
 • Upozorňujeme, že termostat riadi vykurovanie pomocou snímača teploty podlahy a snímača teploty vzduchu (umiestneného v kryte jednotky). Preto musí byť vždy nainštalovaný vo vnútri vykurovanej miestnosti, t. j. v našej kúpeľni. Musí byť umiestnený na stene mimo nebezpečných priestorov (vystavených pôsobeniu vody) - viac informácií vám poskytne váš elektrikár.
 • Rohože pre obkladačky nVent RAYCHEM QuickNet-160 sú z bezpečnostných dôvodov plne a presne uzemnené a nie je potrebné k rohoži montovať dodatočnú oceľovú uzemňovaciu mriežku. To vám ušetrí čas a peniaze.

Recenzie vykurovacích rohoží do kúpeľne

Ak ešte stále nie ste rozhodnutí o inštalácii vykurovacích rohoží do kúpeľne a sprchy, pozrite si recenzie zákazníkov. Zdôrazňujú výrazné zlepšenie komfortu po kúpaní. Vyhrievanie podlahy pre mokré nohy je príjemné a uľahčuje dôkladné utieranie sa uterákom a ďalšie činnosti po kúpaní, napríklad sušenie vlasov. Ak máte ešte nejaké obavy alebo pochybnosti, neváhajte nám zavolať. Radi vám vysvetlíme a zodpovieme všetky vaše otázky.

Kúpeľňové vykurovacie rohože recenzie

Zobraziť viac záznamov z September 2023
pixel