Bezpečné nakupovanie
Idosell security badge

Rámový dom a elektrické podlahové vykurovanie za 3 hodiny

2023-09-18
Rámový dom a elektrické podlahové vykurovanie za 3 hodiny

Je možné inštalovať elektrické podlahové vykurovanie v drevostavbe? Samozrejme - s týmto riešením sa stretávame pomerne často. Tentoraz som navštívil budovu postavenú na 15 cm hrubej základovej doske. Bola dobre zaizolovaná až 20 cm styrodénu - pod ňou aj po stranách. Preto som sa rozhodol pre spoľahlivý vykurovací kábel T2Blue 10 W/m. V budovách s dobrými izolačnými hodnotami je úplne postačujúci.

Mojou úlohou bolo vykurovať miestnosť s rozlohou 21 m2 , ale kvôli nábytku bola vykurovacia plocha len 17 m2 . Vzhľadom na povrchovú úpravu vinylovými panelmi som navrhol vedenie tak, aby som dosiahol bezpečný vykurovací výkon 100 W/m2. To je v súlade s odporúčaniami výrobcov vykurovacích káblov a vinylovej podlahy. Klient však bol tvrdohlavo rozhodnutý pre 120 W/m2. Hoci som sa osobne nestretol s tým, že by takýto vykurovací výkon niekedy poškodil podlahu. Najdôležitejšie je, aby sa takáto inštalácia vykurovacích káblov zaliala samonivelačným poterom s hrúbkou minimálne 15 mm. Tenšie samonivelačné potery by sa nemali používať, pretože v niektorých prípadoch môže lokálne prehriatie podlahy viesť k zmene farby a deformácii vinylových panelov. Majte to na pamäti pri vykonávaní vykurovania s týmto typom podlahovej krytiny.

Príjemne teplá podlaha s rovnomerným rozložením teploty je výsledkom 15 mm poteru a rovnomerne rozmiestnených káblov medzi nábytkom. Použitím vykurovacích rohoží nie je možné dosiahnuť také dobré rozloženie tepelného výkonu po podlahe. Preto sa čoraz viac spolieham na vykurovacie káble nVent RAYCHEM - a to odporúčam aj svojim zákazníkom.

rámový dom vs. elektrické vykurovanie

vykurovací kábel pre rámový dom

poter v drevostavbe

kábel podlahového vykurovania pri okne

ktorý vykurovací kábel pre domáce vykurovanie

elektrické podlahové vykurovanie v rámovom dome

Ako vytvoriť elektrické podlahové vykurovanie v rámovom dome

Zobraziť viac záznamov z September 2023
pixel