Bezpečné nakupovanie
Idosell security badge

Na vykurovanie tejto toalety a steny som si vybral vykurovací kábel

2023-09-18
Na vykurovanie tejto toalety a steny som si vybral vykurovací kábel

Malá toaleta široká presne jeden meter, ale vysoká až 270 centimetrov. Veľká miestnosť s relatívne malou podlahovou plochou môže predstavovať problém pri udržiavaní príjemnej teploty. Ako autorizovaný inštalatér PRO RAYCHEM viem, ako optimálne umiestniť elektrické vykurovanie, aby si obyvatelia mohli užívať optimálne podmienky v interiéri.

Podlaha široká 100 centimetrov si priam prosí o prítlačnú vykurovaciu rohož - dva pásy po 50 centimetrov sa do nej dokonale zmestia. Je však potrebná medzera 10 cm od steny, ako aj ďalších 5 cm medzi rohožami. Preto som sa rozhodol pre vykurovací kábel. Inštaláciu som si mohol zariadiť podľa svojich potrieb. Nemecký kábel položený na podlahe poskytoval 150 W/m2, čo je potrebné pre 15 mm hrubé dosky z prírodného kameňa. To však bolo pre túto úzku toaletu, umiestnenú ešte v suteréne, príliš málo. Preto som po konzultácii so zákazníkom vytvoril systém stenového vykurovania. Prídavné vykurovanie v stene s vykurovacím výkonom 120 W zabezpečí, že miestnosť bude vyhriata a teplota v nej bude optimálna.

Všetko vykurovanie (podlahové aj stenové) sa realizuje pomocou jedného okruhu, ktorý sa ovláda jedným termostatom SENZ WIFI. Použitie spoľahlivého vykurovacieho kábla T2Black-12 zabezpečuje rýchle vyhriatie kúpeľne.

Inštaloval som vykurovací kábel T2Black-12, ktorý je riadený termostatom SENZ WIFI.

elektrické podlahové kúrenie na toalete

stenové vykurovanie v kúpeľni

Vykurovací kábel pre stenové vykurovanie v kúpeľni

podlahové vykurovanie WC

Zobraziť viac záznamov z September 2023
pixel