Bezpečné nakupovanie
Idosell security badge

Montáž vykurovacej rohože na stenu

2023-09-04
Montáž vykurovacej rohože na stenu

Môže sa prebytočná vykurovacia rohož položiť na stenu pod dlaždice? Áno. Často sa to praktizuje v malých miestnostiach s veľkým trvalým nánosom na podlahe, kde je vykurovacia plocha podlahy príliš malá na vykurovanie miestnosti alebo v prípadoch, keď sme kúpili príliš dlhý výrobok. V prípadoch, keď máme odkryté alebo nezakryté steny, sa v nich vykonáva stenové vykurovanie.

Dá sa vykurovacia rohož skrátiť?

Vykurovacie rohože sa v žiadnom prípade nesmú skracovať! Vykurovacie rohože sú vyrobené z vykurovacích káblov s pevne stanoveným odporom; ich skrátenie bude mať za následok poškodenie alebo dokonca vyhorenie.

Čo robiť, ak je vykurovacia rohož príliš dlhá?

  • Neinštalujte rohož pod vaňu alebo sprchovú vaničku. Vyhrievacie rohože, ako napríklad nVent RAYCHEM QuickNet , však môžete nainštalovať pod sprchovú vaničku.
  • Prebytočnú vykurovaciu rohož môžete nainštalovať do steny pod obkladačky za predpokladu, že ide o "odkrytú" stenu. POZOR: Vykurovaciu rohož neinštalujte do steny, ktorá bude zakrytá práčkou, nábytkom alebo iným vstavaným nábytkom.
  • Prebytočnú vykurovaciu rohož je vhodné použiť na sušenie uterákov.

Akú vykurovaciu rohož na stenu?

Vhodný bude model nVent RAYCHEM QuickNet-160 s vykurovacím výkonom 160 W/m². Ide o rovnakú vykurovaciu rohož, akú inštalujeme na podlahu pod obkladačky v kúpeľni.

Ako nainštalovať vykurovaciu rohož do steny?

Miestom, ktorému treba venovať osobitnú pozornosť, je prechod vykurovacieho kábla z podlahy na stenu.

  • Neohýbajte vykurovací kábel silným uhlom 90°! Urobte ho mierne zakrivený.
  • Zvyčajne je minimálny polomer ohybu vykurovacieho kábla jeho priemer x 6.
  • V tomto bode obujte viac steny, aby ste zväčšili ohybový oblúk vykurovacieho kábla.
  • Opatrne vyplňte túto oblasť lepidlom bez toho, aby ste ponechali "vzduchový vankúš"

vykurovacia rohož v stene

  • Pred vyhotovením fotodokumentácie napíšte na stenu, napr. kriedou, vzdialenosti od stien a podlahy pre inštalovanú vykurovaciu rohož.

Vyhrievacia rohož na stenu pod obkladačky

Vykurovacia rohož v stene, vyhrievanie malých miestností

Kúpeľne sú spravidla pomerne malé miestnosti a okrem toho obsahujú veľa nábytku a spotrebičov: práčku, sušičku, vaňu, sprchovací kút, umývadlo, záchodové sedadlo, skrinky a ďalší nábytok. Z tohto dôvodu je plocha, na ktorú možno umiestniť elektrické podlahové vykurovanie, pomerne malá.

V mnohých prípadoch môže byť príliš malá na udržanie optimálnej teploty. V takom prípade inštalácia vykurovacích rohoží pod dlaždice na stenách umožňuje zvýšiť vykurovací výkon systému. Ak je pomerne veľa odkrytých stien, rohože sa inštalujú vodorovne počnúc podlahou. Vďaka tomu je komfort, najmä po vystúpení z vane, výrazne vyšší.

Podobné riešenie sa dá použiť aj v iných malých miestnostiach. Kým v pivnici alebo špajzi by mala byť teplota o niečo nižšia kvôli potravinám, ktoré sa tam skladujú, malé chodby a najmä predsiene si tiež často vyžadujú dodatočné vykurovanie kvôli malej podlahovej ploche.

Vykurovacia rohož v stene

Zobraziť viac záznamov z September 2023

Odporúčané stránky

Podložka pod dlaždice, kúpeľňa, sprchovací kút 1 m² - RAYCHEM QuickNet-160 R-QN-P-1.0M2/T0

Podložka pod dlaždice, kúpeľňa, sprchovací kút 1 m² - RAYCHEM QuickNet-160 R-QN-P-1.0M2/T0

97,14 € vrátane DPH/1nastaviťNajnižšia cena za 30 dní pred zľavou 107,93 €/1nastaviťBežná cena 107,93 € vrátane DPH/1nastaviť
Kúpeľňa pod dlaždice, sprchová vykurovacia rohož 1 m² + termostat SENZ WIFI - RAYCHEM QuickNet-160 R-QN-P-1.0M2/SENZ-WIFI

Kúpeľňa pod dlaždice, sprchová vykurovacia rohož 1 m² + termostat SENZ WIFI - RAYCHEM QuickNet-160 R-QN-P-1.0M2/SENZ-WIFI

237,86 € vrátane DPH/1nastaviťNajnižšia cena za 30 dní pred zľavou 264,28 €/1nastaviťBežná cena 264,28 € vrátane DPH/1nastaviť
pixel