Bezpečné nakupovanie
Idosell security badge

Ktorá vykurovacia rohož a ktoré dlaždice do kuchyne?

2023-09-19
Ktorá vykurovacia rohož a ktoré dlaždice do kuchyne?

Ak ide o keramickú dlažbu v kuchyni, vyberte si silnejšiu vykurovaciu rohož, ktorá umožní rýchlejšie zahriatie podlahy. Ideálnym riešením je QuickNet 160 W/m2, ktorý som inštaloval u iného zákazníka. Vykurovacia rohož s uvedeným vykurovacím výkonom bez problémov vyhreje dlaždice, kameninové a dokonca aj mramorové podlahové dosky s hrúbkou až 20 mm. Samozrejme, čas ohrevu sa bude líšiť pri tých s hrúbkou 8 mm a je približne 20 - 30 minút pri tých s hrúbkou 20 mm.

V tejto kuchyni som mal jednoduchú úlohu, vykurovacia rohož s plochou 2,5 m2 sa dokonale hodila. Jej celkový vykurovací výkon je len 400 W.

Pri rozkladaní vykurovacej rohože nezabudnite od seba oddialiť montážne siete, hlavne vykurovacie káble. Ako vidíte na obrázku, vykurovacie káble v každom mieste medzi sebou majú bezpečnú vzdialenosť rovnakej veľkosti, aká je v tomto modeli položená z výroby. Často sa stáva, že sa vykurovacia rohož dotýka druhého pásu vykurovacej rohože, takže vykurovacie káble sú príliš blízko pri sebe, v tomto bode bude podlaha oveľa teplejšia alebo v najhoršej situácii môže vykurovacia rohož zhorieť. Pozrite si podrobný návod na inštaláciu, ktorý som pre vás pripravil.

vykurovacia rohož v kuchyni

vykurovanie podlahy v kuchyni

vykurovacia rohož do kuchyne

Zobraziť viac záznamov z September 2023
pixel