Bezpečné nakupovanie
Idosell security badge

Elektroinštalácia

Ako môžem pripojiť podlahový termostat cez stýkač?
Väčšina domácich miestností nemá veľkú plochu, preto nie je problém dodávať vykurovacie rohože a vykurovacie káble s jedným regulátorom - izbovým termostatom. Táto téma sa preto v mnohých príručkách prehliada. Ako je to však s veľkými plochami s elektrickým podlahovým vykurovaním? Môže byť v prípade veľkej otvorenej obývačky s kuchyňou nainštalovaný len jeden izbový termostat?
Prečítajte si viac
Ktorá poistka pre vykurovaciu rohož?
V elektrických inštaláciách tečie prúd, ktorý môže predstavovať nebezpečenstvo pre ľudí. Z tohto dôvodu sa na minimalizáciu tohto rizika používajú vhodné ochranné zariadenia. Najčastejšie ide o nadprúdové poistky a prúdové chrániče. Aby mohli plniť svoju funkciu, musia byť ich parametre prispôsobené vykurovacej inštalácii.
Prečítajte si viac
Elektrické ochranné zóny v kúpeľni
V priestoroch, kde sú spotrebiče vystavené pôsobeniu vody, napríklad v kúpeľniach, boli vymedzené elektrické bezpečnostné zóny. Tie majú veľký význam pri inštalácii kúpeľňových termostatov a iných elektricky napájaných zariadení. Preto sa oplatí oboznámiť sa s definíciou týchto oblastí a vedieť, čo v praxi znamenajú.
Prečítajte si viac
pixel