Bezpečné nakupovanie
Idosell security badge

Elektrické stenové vykurovanie v kúpeľni?

2023-09-04
Elektrické stenové vykurovanie v kúpeľni?

Elektrické vykurovanie sa môže používať na podlahách aj na vnútorných stenách. V domácnostiach sa vykurovacie rohože najčastejšie inštalujú pod panely, dlaždice alebo iné typy podláh. Na druhej strane, montáž vykurovacích káblov do stien sa málokedy javí ako výhodné riešenie. V akých situáciách sa teda používa?

Elektrické stenové vykurovanie

Elektrické stenové vykurovanie je po inštalácii obkladov neviditeľné. Na rozdiel od prídavných radiátorov nezaberá ani ďalší priestor v kúpeľni. Táto skutočnosť môže byť v mnohých prípadoch veľmi dôležitá. Inštalácia vykurovacej rohože pod obkladačky je tiež lacnejším riešením ako ťahanie ústredného kúrenia až do kúpeľne (ak bolo predtým v kúpeľni nainštalované elektrické podlahové vykurovanie). Uvedené výhody využíva mnoho ľudí. Ako?

Vykurovacia rohož v stene ako skrytý celoročný radiátor

Elektrické vykurovanie v stene

Inštaláciou aj malej samostatnej vykurovacej rohože na stenu v blízkosti držiakov na uteráky môžete vytvoriť moderné elektrické vykurovanie kúpeľne. Nahradí typické radiátory, na ktoré mnohí ľudia vešajú mokrý uterák, aby ho vysušili. V tomto prípade ho stačí zavesiť na háčik na stene a nástenný ohrievač bude fungovať ako radiátor.

Ak to má byť hlavná funkcia nainštalovanej vykurovacej rohože, odporúča sa na tento účel nainštalovať do steny samostatnú vykurovaciu rohož, ktorá bude riadená individuálnym termostatom.

Jednoduchý manuálny termostat R-TE funguje na princípe gombíka. Jeho drôtový snímač je namontovaný rovnako ako v podlahovej rohoži, t. j. medzi vykurovacími káblami. Regulátor je nastavený tak, aby pracoval v režime merania voči teplote podlahy (drôtový snímač).

Na termostaty R-TE sa poskytuje aj štandardná 12-ročná záruka.

Vývojári bojujú o každý centimeter

V stavebníctve je každý centimeter veľmi dôležitý. Tým, že nie je k dispozícii ďalší radiátor na uteráky, môže sa stena kúpeľne posunúť o niekoľko centimetrov, čím sa miestnosť alebo kuchyňa pocitovo zväčší.

Ideálne na sušenie uterákov

Inštalácia malej kúpeľňovej vykurovacej rohože v blízkosti vešiakov umožňuje ich sušenie. Teraz už nemusíte hľadať miesto na zavesenie mokrých uterákov. Z tohto dôvodu si toto riešenie získava obrovskú popularitu v hoteloch, domoch a bytoch. Pohodlie a funkčnosť sa dokonale spájajú s estetikou skrytého stenového vykurovania.

Vždy priehľadné zrkadlo

Keď sa kúpete alebo sprchujete, celá kúpeľňa sa na chvíľu vyparí. Voda sa usadzuje aj na zrkadle, takže náš odraz je nejasný a rozmazaný. Umiestnením vykurovacej rohože na stenu za zrkadlom môžete povrch zrkadla neustále zohrievať. Vďaka tomu sa budete môcť na seba vždy bez problémov pozrieť do zrkadla. Dôležité je, že toto riešenie je úplne bezpečné. Drôty sú zapustené niekoľko centimetrov hlboko do steny, takže sa ich môžete dotýkať mokrou rukou bez obáv o svoje zdravie.

Vyhrievanie miestnosti

Prehrievanie kúpeľne môže byť niekedy veľmi prospešné. Na jednej strane poskytuje ešte lepšie rozloženie teploty v kúpeľni a rýchlejšie vysychanie stien, na druhej strane umožňuje zmenšiť miestnosť na ešte menšiu veľkosť. Elektrické podlahové vykurovanie pod dlažbu nedokáže vždy zvládnuť vykurovať celú kúpeľňu kvôli obmedzenému priestoru. Dodatočné vykurovacie rohože v stenách však zvyšujú teplotu v interiéri.

Perfektné riešenie pre každého

Ako vidíte, použitie elektrického stenového vykurovania má množstvo dôležitých funkcií, ktoré sa využívajú v rôznych prípadoch. Ich kombináciou so životnosťou a bezporuchovosťou systémov nVent RAYCHEM , môžete vybudovať kúpeľňu budúcnosti, kde komfort teplej podlahy a stien prekoná všetko, s čím ste sa doteraz stretli. Čisté zrkadlá, rýchlo schnúce steny a uteráky schnúce na vešiakoch pri umývadle.

Zobraziť viac záznamov z September 2023
pixel