Bezpečné nakupovanie
Idosell security badge

Ako opraviť prerezanú rohož podlahového vykurovania?

2023-09-21
Ako opraviť prerezanú rohož podlahového vykurovania?

Ako opraviť prerezanú rohož podlahového vykurovania alebo kábel podlahového vykurovania? V prvom rade by ste sa mali zásobiť veľmi dobrou a nie hocijakou opravnou súpravou na vykurovacie rohože a vykurovacie káble z nVent RAYCHEM.

Vedeli ste, že viac ako 70 % opravných súprav dostupných na trhu nedrží spoj tesne?

Práve preto je tu dôležitá kvalita nVent RAYCHEM .

POZRITE SI: Súprava na opravu vykurovacej rohože +125 °C

Počas inštalácie vykurovacej rohože alebo vykurovacieho kábla môže dôjsť k drobným poškodeniam. V prípade káblov môže akýkoľvek rez spôsobiť skrat a spustiť nadprúdovú ochranu. V dôsledku toho podlahové vykurovanie nebude fungovať. Ak si teda všimnete takýto problém pred zaliatím doplnkovej zmesi, môžete použiť našu opravnú súpravu a problém odstrániť.

Ako opraviť prerezanú rohož podlahového vykurovania?

Ak prerežete vykurovaciu rohož spolu s prúdovým vodičom, celé elektrické podlahové vykurovanie prestane správne fungovať. Z tohto dôvodu je potrebné takúto poruchu odstrániť. Na tento účel sa odporúča použiť profesionálnu opravárenskú súpravu. Návod, ktorý je súčasťou balenia, vám umožní opätovné pripojenie kábla krok za krokom. Prečo naša súprava funguje tak dobre?

  • vyžaduje si iba použitie jednoduchého náradia;
  • teplom zmrštiteľné lepiace obaly, ktoré sú súčasťou súpravy, sa lisujú pri vysokých teplotách; v dôsledku toho je po oprave káblové spojenie úplne vzduchotesné a chránené pred vodou a inými látkami,
  • špeciálne koncovky zabezpečujú trvalé spojenie, takže si môžete byť istí, že miesto poruchy nebude slabým miestom celkovej inštalácie.

Poškodenie vykurovacej rohože nemusí hneď znamenať, že musíte vyhodiť celé komponenty systému podlahového vykurovania a nahradiť ich úplne novými. Oveľa lacnejšie a rýchlejšie bude zakúpiť najlepšiu opravnú súpravu a poškodenie opraviť.

Problém s vykurovacím káblom? Použite rovnakú opravnú súpravu

Ak namiesto vykurovacej rohože používate káble podlahového vykurovania, môžete použiť aj túto opravnú súpravu. Navyše oprava káblov pomocou dodaných súčiastok bude jednoduchšia z dôvodu lepšieho prístupu k poškodenému miestu. Pred ich spojením budete musieť v správnom poradí vložiť zmršťovacie puzdrá. Všetky kroky sú podrobne popísané v dodanom návode s ilustráciami, ktoré uľahčia opravu.

Opravná súprava používaná autorizovanými montážnymi firmami PRO RAYCHEM

Súprava na opravu vykurovacej rohože

Môžeme vám prezradiť, že práve naše opravné súpravy používajú autorizovaní inštalatéri nVent RAYCHEM po celom svete. Používajú presne tie isté metódy, ktoré sú teraz k dispozícii aj vám. Jediným rozdielom je zručnosť a skúsenosť - preto to v rukách našich montážnikov vyzerá fascinujúco. Rovnaká súprava sa používa na rôzne typy poškodenia káblov. Jeho poškodenie je najviditeľnejším problémom. Hlboké rezy, hoci nemusia okamžite viesť k vypnutiu nadprúdových spínačov, si však tiež vyžadujú opravu (ktorej predchádza prerezanie kábla v mieste poškodenia). To, či je oprava potrebná, závisí od hĺbky rezu. V takýchto situáciách by mal rozhodnutie urobiť odborník.

Zobraziť viac záznamov z September 2023
pixel