Bezpečné nakupovanie
Idosell security badge

10 dôvodov, prečo mať elektrické podlahové vykurovanie nVent RAYCHEM

2023-09-18
10 dôvodov, prečo mať elektrické podlahové vykurovanie nVent RAYCHEM

Elektrické podlahové vykurovanie nVent RAYCHEM inštalované v miestnosti rieši veľké množstvo problémov.

Deti menej mrznú

V rodinách s deťmi je celkom typická situácia, keď sa dieťa hrá v sede alebo leží na podlahe. Rodičia nemajú vždy čas kontrolovať tento moment a v budúcnosti sa u dieťaťa môžu vyvinúť nebezpečné ochorenia z neustáleho pobytu na betónovom povrchu, aj keď je pokrytý linoleom alebo kobercom. Ak sa v byte nainštaluje teplá podlaha, mama a otec sa už nebudú musieť obávať o zdravie svojho dieťaťa a strachovať sa z prechladnutia, prievanu a iných nepríjemných momentov.

Nedostatočná kompenzácia vykurovania

Žiaľ, v súčasnosti systém ústredného kúrenia nie vždy poteší užívateľov kvalitou svojej práce. Občania sa často stretávajú s tým, že vonku je už zima, ale kúrenie v obecnej CZT ešte nebolo zapnuté. Samozrejme, v takýchto situáciách sa dá použiť ventilátorové kúrenie alebo elektrický krb, ale tieto zariadenia nezabezpečujú rovnomerné vykurovanie miestnosti, nespália užitočný kyslík, neznižujú úroveň vlhkosti v obytných priestoroch a spotrebujú len obrovské množstvo elektrickej energie. Elektrické podlahové vykurovacie systémy sú zbavené týchto nevýhod a dokážu zabezpečiť optimálne teplo bez nadmernej spotreby energie.

Zbavenie sa problémov s "prvým poschodím"

Majitelia bytov nachádzajúcich sa na prvých poschodiach v staromódnych domoch často trpia tým, že sa pod nimi nachádza nevykurovaná pivnica, alebo ešte horšie, prázdna pivnica, ktorá je už roky opustená. Vlhkosť z nej nevyhnutne preniká do bytu, čo vedie k nadmernej vlhkosti, ktorá sa prejavuje tmavnutím stien a plesňami na strope a v rohoch. U ľudí, ktorí trvalo žijú v takýchto miestnostiach, sa časom objavia pľúcne ochorenia a najrôznejšie alergické reakcie. Elektrický systém podlahového vykurovania navždy zbaví majiteľov nehnuteľností všetkých problémov spojených so suterénmi a pivnicami. Inštaláciou vykurovacieho zariadenia obyvatelia navždy zabudnú na plesne, vlhkosť a iné nepríjemné momenty.

Elektrické vykurovanie balkónov a lodžií

Takmer všetky bytové domy nemajú ústredné kúrenie na balkónoch a lodžiách. V dôsledku toho tieto miestnosti absorbujú nadmernú vlhkosť z ulice, čím sa zhoršuje mikroklíma v obytných priestoroch. Túto situáciu pomôže neutralizovať len podlahové vykurovanie, ktoré je v zime plne funkčné a v lete sa pohodlne vypína.

Príjemné chodenie naboso

V miestnostiach s dlažbou je teplota podlahy vždy oveľa nižšia a chôdza naboso nie je príjemná, najmä na jeseň a v zime. Elektrické podlahové vykurovanie túto nevýhodu ľahko odstráni a zabezpečí potrebný komfort a útulnosť v miestnosti.

Podlahové vykurovanie odstraňuje plesne a vlhkosť

V miestnostiach s tradične vlhkou mikroklímou (kúpeľne, toalety, kuchyne atď.) sa na stenách a strope často objavujú huby a plesne, ktoré kazia vzhľad a zhoršujú celkovú atmosféru. Vyrovnať sa s týmito nepríjemnými príznakmi je takmer nemožné, pokiaľ v problematickej miestnosti nie je nainštalovaný elektrický systém podlahového vykurovania.

Elektrické vykurovanie v chate

Súkromné vidiecke chaty a rekreačné domy modernej konštrukcie sú len zriedkakedy napojené na systém ústredného kúrenia. Pre ne je elektrické podlahové vykurovanie jedinou pohodlnou a logickou možnosťou vykurovania. Bez problémov zvládajú úlohu hlavného systému zásobovania teplom a poskytujú útulnosť a pohodlie obyvateľom všade tam, kde je pripojenie na elektrickú sieť.

Podlahové vykurovanie uľahčuje život alergikom

Pre alergikov je podlahové vykurovanie skutočným objavom. Umožňujú minimalizovať množstvo prachu v miestnosti, zbaviť sa prievanu a zároveň dosiahnuť úplné a kvalitné vykurovanie miestnosti.

Diaľkové ovládanie elektrického podlahového vykurovania

Systémy elektrického podlahového vykurovania vybavené bezdrôtovými izbovými termostatmi RAYCHEM SENZ WIFI umožňujú prostredníctvom aplikácie v telefóne zapnúť vykurovanie vopred, skôr ako prídete domov. A funkcia "adptation" zapne vykurovanie v dostatočnom predstihu, aby sa dosiahla požadovaná teplota na čas nastavený v nastaveniach.

Nemusíte sa obávať servisu a opráv

Na podlahové systémy značky nVent RAYCHEM (vykurovacie rohože, vykurovacie káble, ako aj termostaty) sa vzťahuje záruka 12 až 20 rokov v rámci programu "Total care". To znamená, že ak dôjde k poruche vykurovacej rohože alebo vykurovacieho kábla, budú opravené a podlaha bude podľa možnosti uvedená do pôvodného stavu. Ak zlyhá izbový termostat, vymení sa za nový.

Zhrnutie

Ak vezmeme do úvahy všetky uvedené faktory, môžeme s istotou povedať, že v súčasnosti je najkomfortnejším, najpohodlnejším a najvhodnejším vykurovacím systémom teplá podlaha.

Zobraziť viac záznamov z September 2023
pixel